Chirurgia onkologiczna i rekonstrukcyjna

Chirurgia onkologiczna i rekonstrukcyjna na najwyższym poziomie.

Chirurgia onkologiczna i rekonstrukcyjna

W przypadku stwierdzenia lub podejrzenia choroby nowotworowej w rejonie głowy i szyi niezwykle ważne jest właściwe zaplanowanie postępowania diagnostycznego i terapeutycznego.

W zależności od rodzaju zmiany chorobowej mogą być stosowane różne metody leczenia, jednak często jedną z podstawowych metod postępowania jest zabieg chirurgiczny.

Złożona budowa regionu głowy i szyi oraz wszelkie funkcje związane z tym obszarem  (takie jak mowa, odżywianie, oddychanie, a także wygląd i estetyka twarzy) wymagają właściwego postępowania chirurgicznego i rekonstrukacyjnego tak aby ingerencja chirurga była jak najmniej odczuwalna dla pacjenta i widoczna dla otoczenia.

Dlatego też nieodzownym etapem właściwego postępowania jest rekonstrukcja miejsca po wyciętej zmianie chorobowej przy użyciu właściwych technik chirurgicznych.

W naszym Centrum proponujemy Państwu możliwość konsultacji, przeprowadzenia właściwej diagnostyki oraz leczenia zmian nowotworowych w rejonie głowy i szyi przez profesora dr hab. n. med.  Łukasza Krakowczyka, jednego z największych autorytetów w tej dziedzinie w Polsce.

Profesor Łukasz Krakowczyk wraz zespołem chirurgów naszego Centrum wykonuje zabiegi operacyjne we Wrocławiu.

Jakie zabiegi wykonujemy?

Zakres leczenia onkologicznego i rekonstrukcyjnego możliwy do przeprowadzenia obejmuje między innymi leczenie:

 • guzów i zmian nowotworowych w obrębie kości i tkanek twarzy i szyi:
  – guz szczęki,
  – guz zatoki szczękowej,
  – guz żuchwy,
  – guz ślinianki,
  – guz oczodołu,
  – guzy tkanek miękkich,
  – rak dziąsła,
  – rak jamy ustnej,
  – rak języka,
  – rak skóry twarzy.

 • guzów tarczycy

 • guzów piersi

Lukasz

prof. dr hab. n. med. Łukasz Krakowczyk

specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej
kierownik zespołu chirurgii rekonstrukcyjnej

Dzięki możliwościom chirurgii rekonstrukcyjnej osoby dotknięte chorobą nowotworową mają szansę na przywrócenie właściwych funkcji i morfologii w operowanym miejscu. To niezwykle ważne, gdyż twarz to nie tylko nasza identyfikacja wizualna, ale także funkcje mowy, odżywiania, oddychania, smaku, węchu i komunikacji.

  Umów się na konsultację

  Wyślij nam dane kontaktowe, a recepcja skontaktuje się z tobą w ciągu 24h roboczych.


  Wysyłając formularz akceptujesz naszą politykę prywatności. Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych, aby spełniały wymogi europejskiego rozporządzenia RODO. Tutaj znajdziesz treść naszej nowej polityki prywatności.

  © 2018 Centrum Chirurgii i Estetyki Twarzy. Wszystkie prawa zastrzeżone.

  Realizacja: OSW Creative