Diagnostyka

„Najpierw postaw diagnozę, potem lecz“ – prof. Hugo Obwegeser

W naszym Centrum dysponujemy ultranowoczesnym sprzętem do diagnostyki problemów zlokalizowanych w obrębie jamy ustnej i twarzy.

Tomografia komputerowa

Stożkowa tomografia komputerowa (CBCT) o największym dostępnym na rynku polu obrazowania pozwala na precyzyjne obejrzenie każdej struktury anatomicznej.

Czy to w leczeniu kanałowym czy w planowaniu chirurgicznym jest to nieodzowne narzędzie codziennej pracy.

Badania RTG

Zdjęcia wewnątrzustne – wykorzystywane w szybkiej diagnostyce i codziennym leczeniu stomatologicznym.

Zdjęcie panoramiczne (panorama, pantomogram) – zdjęcie przeglądowe konieczne do rozpoczęcia leczenia, a minimalna dawka promieniowania umożliwia zobrazowanie wszystkich zębów i struktur je otaczających.

Skaner wewnątrzustny

Dzięki metodom skanowania optycznego wyeliminowaliśmy wyciski, które nie są przyjemne i modele z gipsu – dla Pacjentów to wygoda a dla nas porządek.

Skany optyczne łuków zębowych umożliwiają planowanie leczenia stomatologicznego, ortodontycznego i ortognatycznego – w razie potrzeby plik przesyłamy do laboratorium i w technice 3D otrzymujemy gotowy model do pracy.

Mikroskop zabiegowy

Widzieć, znaczy wiedzieć.

Nasi specjaliści są w stanie zauważyć i wyeliminować problemy dotychczas niezauważalne – dzięki temu można chociażby uratować ząb, który na pierwszy rzut oka jest do usunięcia.

Badanie histopatologiczne

W przypadku usuwania zmian chorobowych materiał jest badany przez lekarza histopatologa co umożliwia postawienie ostatecznego rozpoznania; w naszym Centrum wykonujemy zabiegi biopsji i wycinania zmian chorobowych z obszaru jamy ustnej i skóry twarzy, które zawsze są badane przez histopatologa.

Dodatkowo w razie konieczności lub potrzeby Pacjenta badania radiologiczne mogą być analizowane i opisywane przez lekarza radiologa.

Zasób 4

dr n. med. Anna Kołtowska

specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej

„Tomografia komputerowa wiązki stożkowej (CBCT) pozwala na precyzyjną diagnostykę stomatologiczną z użyciem kilkukrotnie mniejszych dawek promieniowania niż tradycyjna tomografia komputerowa.

Wykonywana w pozycji stojącej pacjenta w naturalnym położeniu głowy jest doskonałym narzędziem do planowania leczenia chirurgicznego.”

    Umów się na konsultację

    Wyślij nam dane kontaktowe, a recepcja skontaktuje się z tobą w ciągu 24h roboczych.


    Wysyłając formularz akceptujesz naszą politykę prywatności. Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych, aby spełniały wymogi europejskiego rozporządzenia RODO. Tutaj znajdziesz treść naszej nowej polityki prywatności.

    © 2018 Centrum Chirurgii i Estetyki Twarzy. Wszystkie prawa zastrzeżone.

    Realizacja: OSW Creative