Implantologia

Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek dodatkowe pytania dotyczące implantów zębowych czy procesu implantologii zapraszamy do kontaktu z naszym Centrum Chirurgii i Estetyki Twarzy we Wrocławiu.

Implanty zębowe - Wrocław

W naszym Centrum we Wrocławiu dysponujemy systemami implantologicznymi liczących się producentów zarówno z sektora premium jak i economy co pozwala nam zaproponować Państwu rozwiązanie każdego problemu brakującego zęba czy zębów. W wyborze odpowiedniego implantu zębowego pomogą nasi specjaliści, którzy podpowiedzą, jaki będzie najbardziej odpowiedni i który spełni wymagania. 

W naszym Centrum pracują doświadczeni chirurdzy, którzy wykonując swój zawód, łączą wiedzę i umiejętności, ale także pasję. Pracując w szpitalach we Wrocławiu i Uniwersytecie Medycznym, dbają o swój stały rozwój. Tym samym gwarantują Państwu wykonanie zabiegu wszczepienia implantu zębowego zgodnie ze współczesną wiedzą medyczną na najwyższym poziomie, z zachowaniem wszelkich standardów chirurgicznych. Dzięki nowoczesnym metodom z użyciem osocza bogatopłytkowego gojenie po zabiegu będzie szybsze. Komfort pacjentów i ich zadowolenie jest dla nas najważniejsze. Dlatego dbamy o to, by wszczepianie implantów zębowych przebiegało jak najsprawniej, a proces gojenia odbył się szybko i możliwie bezboleśnie. Dzięki naszej wiedzy i umiejętnościom leczenie implantologiczne staje się dla pacjentów procedurą o wiele mniej stresującą niż jeszcze jakiś czas temu.

Implanty zębowe - najczęściej zadawane pytania

Czy wszczepienie implantu boli?

Proces implantacji jest całkowicie bezbolesny, a prawidłowo umieszczony implant przez lata będzie służył jako stabilna podstawa odbudowująca ząb. Należy pamiętać, że po zabiegu wszczepienia implantów pacjent może odczuwać przejściowy dyskomfort.

Czy zabieg implantacji wymaga specjalistycznego podejścia?

Wszczepianie implantów zębowych to zabieg, który niesie ze sobą pewne ryzyko. Dlatego bardzo ważne jest żeby zabiegi z zakresu chirurgii implantologicznej były wykonywane przez lekarzy chirurgów w gabinetach dysponujących odpowiednim sprzętem. Należy do nich zarówno sprzęt diagnostyczny (tomografia komputerowa, mikroskop zabiegowy), a także urządzenia chirurgiczne (diatermia chirurgiczna służąca do powstrzymywania krwawienia, piezochirurgia – urządzenie to atraumatycznego opracowania kości, wirówka – do pozyskiwania czynników usprawniających gojenie). W naszym Centrum we Wrocławiu dbamy o to, by być na bieżąco ze wszelkimi nowinkami technicznymi oraz najnowocześniejszymi metodami.

Jak długi jest proces implantacji?

W wielu przypadkach implant może być umieszczony podczas jednej wizyty połączonej z usunięciem chorego czy zniszczonego zęba – jest to tak zwana implantacja natychmiastowa. Czasami jednak konieczne są dodatkowe zabiegi przedimplantacyjne, takie jak odbudowa czy regeneracja tkanek w których ma się znaleźć implant. O tym, czy zabieg będzie wymagał większej ilości czasu, zostaniemy poinformowani przez naszego lekarza wcześniej, na etapie tworzenia planu leczenia oraz wyboru implantu.

Na czym polega diagnostyka przedzabiegowa?

Każdorazowo zabieg wprowadzenia implantu jest poprzedzony badaniem stomatologicznym oraz szczegółową diagnostyką z użyciem tomografii komputerowej co umożliwia precyzyjne dobranie rodzaju implantu oraz dokładne zaplanowanie zabiegu.

Czy po wszczepieniu implantu zębowego można napotkać jakieś problemy?

W sytuacjach w których podłoże kostne lub miękkotkankowe (czyli dziąsło) nie pozwala na wprowadzenie implantu przedyskutujemy z Państwem konieczność dodatkowych procedur. Mogą do nich należeć zabiegi rekonstrukcyjne, takie jak podniesienie dna zatoki szczękowej (w przypadku niewielkiej ilości lub słabej jakości kości w odcinkach bocznych w szczęce), odbudowa kości, poprawa kondycji tkanek miękkich.

Jeżeli możliwości leczenia ambulatoryjnego będą niewystarczające, dysponujemy jako jedyni we Wrocławiu i na całym Dolnym Śląsku gamą zabiegów chirurgii przedprotetycznej. Odbywają się one w warunkach szpitalnych i umożliwiają rekonstrukcję oraz wszczepienie implantów tam, gdzie dotychczas było to niemożliwe.

Najważniejsze w leczeniu jest to, aby przestrzegać zaleceń lekarza, dbać o higienę jamy ustnej oraz regularnie odbywać wizyty stomatologiczne.

Implanty zębowe krok po kroku:

 • leczenie jednoetapowe – implantacja natychmiastowe

  znieczulenie miejscowe – usunięcie korzenia zęba/zęba – wprowadzenie implantu stomatologicznego – uzupełnienie tymczasowe zęba; następnie wgajanie się implantu 4-8 miesięcy – uzupełnienie ostateczne zęba

 • leczenie dwuetapowe – implantacja odroczona

  znieczulenie miejscowe – usunięcie korzenia zęba/zęba w sposób atraumatyczny gojenie miejsca po usunięciu 2-3 mies. – wprowadzenie implantu stomatologicznego – uzupełnienie tymczasowe zęba i wgajanie się implantu 4-8 miesięcy – uzupełnienie ostateczne zęba.

 • wprowadzenie implantu w miejsce istniejącego braku zębowego

  znieczulenie miejscowe i wprowadzenie implantu stomatologicznego + ewentualna regeneracja kostna – uzupełnienie tymczasowe zęba i wgajanie się implantu 4-8 miesięcy – uzupełnienie ostateczne zęba.

 

Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek dodatkowe pytania dotyczące implantów zębowych czy procesu implantologii zapraszamy do kontaktu z naszym Centrum Chirurgii i Estetyki Twarzy we Wrocławiu.  

Centrum chirurgii i estetyki twarzy specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej

dr n. med. Ewa Zawiślak

specjalista chirurgii szczękowo - twarzowej

Wszczepienie implantu jest rozwiązaniem które zostaje z nami do końca życia. Podejmując decyzję na wiele lat warto zaufać naszym specjalistom.

  Umów się na konsultację

  Wyślij nam dane kontaktowe, a recepcja skontaktuje się z tobą w ciągu 24h roboczych.


  Wysyłając formularz akceptujesz naszą politykę prywatności. Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych, aby spełniały wymogi europejskiego rozporządzenia RODO. Tutaj znajdziesz treść naszej nowej polityki prywatności.

  © 2018 Centrum Chirurgii i Estetyki Twarzy. Wszystkie prawa zastrzeżone.

  Realizacja: OSW Creative