Implantologia

Implant czyli niewielki tytanowy element umieszczany podczas krótkiego zabiegu w kości szczęki lub żuchwy w miejscu utraconego zęba to współcześnie najlepsza i najskuteczniejsza metoda odbudowy brakującego zęba.

Implanty zębowe - Wrocław

W naszym Centrum dysponujemy wszystkimi systemami implantologicznymi liczących się producentów zarówno z sektora premium jak i economy co pozwala nam zaproponować Państwu rozwiązanie każdego problemu brakującego zęba czy zębów.

Doświadczeni chirurdzy gwarantują Państwu wykonanie zabiegu zgodnie z współczesną wiedzą medyczną na najwyższym poziomie z zachowanie wszelkich standardów chirurgicznych, a dzięki nowoczesnym metodom z użyciem osocza bogatopłytkowego gojenie po zabiegu będzie szybsze.

Dzięki połączeniu nowoczesnego sprzętu oraz wiedzy i doświadczenia naszych lekarzy leczenie implantologiczne przebiega szybko i bezproblemowo.

Czy to boli?

Zabieg implantacji jest całkowicie bezbolesny, a prawidłowo umieszczony implant przez lata będzie służył jako stabilna podstawa odbudowująca ząb.

Czy zabieg wymaga specjalistycznego podejścia?

Jednak bardzo ważne jest żeby zabiegi z zakresu chirurgii implantologicznej były wykonywane przez lekarzy chirurgów w gabinetach dysponujących odpowiednim sprzętem do których należy zarówno sprzęt diagnostyczny (tomografia komputerowa, mikroskop zabiegowy), a także urządzenia chirurgiczne (diatermia chirurgiczna służąca do powstrzymywania krwawienia, piezochirurgia – urządzenie to atraumatycznego opracowania kości, wirówka – do pozyskiwania czynników usprawniających gojenie).

Jak długi jest proces implantacji?

W wielu przypadkach implant może być umieszczony podczas jednej wizyty połączonej z usunięciem chorego czy zniszczonego zęba – jest to tak zwana implantacja natychmiastowa, czasami jednak konieczne są dodatkowe zabiegi przedimplantacyjne takie jak odbudowa czy regeneracja tkanek w których ma się znaleźć implant.

Diagnostyka przedzabiegowa

Każdorazowo zabieg wprowadzenia implantu jest poprzedzony badaniem stomatologicznym oraz szczegółową diagnostyką z użyciem tomografii komputerowej co umożliwia precyzyjne dobranie rodzaju implantu oraz dokładne zaplanowanie zabiegu.

Czy można napotkać jakieś problemy?

W sytuacjach w których podłoże kostne lub miękkotkankowe (czyli dziąsło) nie pozwala na wprowadzenie implantu przedyskutujemy z Państwem konieczność dodatkowych procedur do których mogą należeć zabiegi rekonstrukcyjne takie jak podniesienie dna zatoki szczękowej (w przypadku niewielkiej ilości lub słabej jakości kości w odcinkach bocznych w szczęce), odbudowa kości, poprawa kondycji tkanek miękkich.

Jeżeli możliwości leczenia ambulatoryjnego będą niewystarczające dysponujemy jako jedyni na Dolnym Śląsku całą gamą zabiegów chirurgii przedprotetycznej, które odbywają się w warunkach szpitalnych i umożliwiają rekonstrukcję i wszczepienie implantów tam gdzie dotychczas było to niemożliwe.

Implanty krok po kroku

  • leczenie jednoetapowe – implantacja natychmiastowe
    znieczulenie miejscowe – usunięcie korzenia zęba/zęba – wprowadzenie implantu stomatologicznego – uzupełnienie tymczasowe zęba i wgajanie się implantu 4-8 miesięcy – uzupełnienie ostateczne zęba
  • leczenie dwuetapowe – implantacja odroczona
    znieczulenie miejscowe – usunięcie korzenia zęba/zęba w sposób atraumatyczny gojenie miejsca po usunięciu 2-3 mies. – wprowadzenie implantu stomatologicznego – uzupełnienie tymczasowe zęba i wgajanie się implantu 4-8 miesięcy – uzupełnienie ostateczne zęba
  • wprowadzenie implantu w miejsce istniejącego braku zębowego
    znieczulenie miejscowe i wprowadzenie implantu stomatologicznego + ewentualna regeneracja kostna – uzupełnienie tymczasowe zęba i wgajanie się implantu 4-8 miesięcy – uzupełnienie ostateczne zęba
Zasób 5

lek.stom. Ewa Zawiślak

specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej, certyfikowany implantolog

Wszczepienie implantu jest rozwiązaniem które zostaje z nami do końca życia. Podejmując decyzję na wiele lat warto zaufać naszym specjalistom.

Umów się na konsultację

Wyślij nam dane kontaktowe, a recepcja skontaktuje się z tobą w ciągu 24h roboczych.


Wysyłając formularz akceptujesz naszą politykę prywatności. Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych, aby spełniały wymogi europejskiego rozporządzenia RODO. Tutaj znajdziesz treść naszej nowej polityki prywatności.

© 2018 Centrum Chirurgii i Estetyki Twarzy. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: OSW Creative