Łukasz Krakowczyk

Łukasz Krakowczyk

prof. dr hab. n. med.

specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej, kierownik zespołu chirurgii rekonstrukcyjnej

Łukasz Krakowczyk

prof. dr hab. n. med.

specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej, kierownik zespołu chirurgii rekonstrukcyjnej

Krótko o mnie

Profesor Łukasz Krakowczyk jest adiunktem Kliniki Chirurgii Onkologicznej i Rekonstrukcyjnej Instytutu Onkologii w Gliwicach.

Decyzją Rady Naukowej Centrum Onkologii w Warszawie w czerwcu 2016 roku uzyskał tytuł doktora habilitowanego nauk medycznych, a rok póżniej tytuł profesora nadzwyczajnego w zakresie medycyny.

Należy do zespołu chirurgów regionu głowy i szyi, chirurgii onkologicznej i rekonstrukcyjnej oraz zespołu transplantacji twarzy, wraz z zespołem kierowanym przez profesora Adama Maciejewskiego brał udział w pierwszej na świecie transplantacji twarzy wykonanej ze wskazań życiowych.

W 2013 r. został wyróżniony wraz z całym zespołem przez Prezydenta RP Srebrnym Krzyżem Zasług za szczególne osiągnięcia w medycynie.

W roku 2015 został członkiem Amerykańskiego Towarzystwa Mikrochirurgii i Chirurgii Rekonstrukcyjnej.

Doświadczenie zawodowe zdobywał uczestnicząc w licznych stażach i kursach z zakresu mikrochirurgii i chirurgii rekonstrukcyjnej za granicą w najlepszych światowych ośrodkach między innymi w MD Anderson Cancer Center w Houston na Oddziale Chirurgii Plastycznej w Glasgow.

W praktyce klinicznej zajmuje się leczeniem nowotworów łagodnych i złośliwych zlokalizowanych w obrębie twarzy i szyi, znamion barwnikowych, guzów piersi.

Wykonuje zabiegi rekonstrukcyjne po urazach i operacjach onkologicznych w obrębie twarzy, które umożliwiają pacjentom powrót do normalnego funkcjonowania.

W naszym Centrum Profesor Krakowczyk zajmuje się kwalifikacją pacjentów do leczenia chirurgicznego, wykonuje zabiegi chirurgiczne a także zabiegi z zakresu dermatochirurgii i usuwania zmian skórnych.

Zakres zabiegów:

 • Chirurgia guzów nowotworowych regionu głowy i szyi z jednoczasową rekonstrukcją u dzieci i dorosłych.
 • Chirurgia resekcyjno – rekonstrukcyjna regionu głowy i szyi, klatki piersiowej i kończyn z przyczyn chorób onkologicznych ale również urazów.
 • Rekonstrukcje tkanek miękkich i kości podniebienia po korektach rozszczepu warg, podniebienia i wyrostka zębodołowego.
 • Chirurgia gruczołu piersiowego (zabiegi onkologiczne).
 • Chirurgia tarczycy.
 • Chirurgia nowotworów tkanek miękkich i skóry.
 • Chirurgia ślinianek przyusznych (nowotwory złośliwe oraz łagodne).

  Umów się na konsultację

  Wyślij nam dane kontaktowe, a recepcja skontaktuje się z tobą w ciągu 24h roboczych.


  Wysyłając formularz akceptujesz naszą politykę prywatności. Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych, aby spełniały wymogi europejskiego rozporządzenia RODO. Tutaj znajdziesz treść naszej nowej polityki prywatności.

  © 2018 Centrum Chirurgii i Estetyki Twarzy. Wszystkie prawa zastrzeżone.

  Realizacja: OSW Creative